Yhdistyksen hallitukseen etsitään uusia jäseniä

21.10.2021

Pieni hetki ajastasi?
Hitusen kiinnostusta omaishoidon asioihin?
Innostusta tavata samanhenkisessä porukassa?

Hienoa!

Olet selvästi etsimämme henkilö täydentämään yhdistyksemme hallitusta. Yhdistyksemme etsii hallitukseensa uusia omaishoitajia tai omaishoidosta kiinnostuneita jäseniä. Jokaisen panos on tärkeä -yhdessä olemme enemmän. Hallitus kokoustaa tarpeen mukaan keväisin ja syksyisin, ja lähikokouksissa aina maittavien kahvien äärellä. Pidämme myös etäkokouksia. Kokoukset pidetään ilta-aikaan.

Tullessasi mukaan merkitykselliseen toimintaamme, saat vähintäänkin uutta sisältöä elämääsi ja mahdollisuuden vaikuttaa alueesi omaishoidon asioihin sekä oivallisen täydennyksen ansioluetteloosi. Lisäksi hallitusta kiitetään pienillä muistamisilla arvokkaasta panoksesta yhteisen hyvän eteen.

Jos kiinnostuksesi heräsi, ota meihin mahdollisimman pian yhteyttä, niin kuulet asiasta tarkemmin. Yhteydenottoosi vastaa Anu Lönnqvist, anu.lonnqvist@gmail.com tai puh. 050 3397191

mainoskuva